CRM Ayarları

MobiKoB panelinizin en üstünde yer alan ‘’CRM’’ modülüne tıkladığınızda sol bölümde açılan menüden ‘’CRM Ayarları’’ sekmesine tıklayınız. 

‘’Kişi Formu’’ ve ‘’Firma Formu’’ seçeneklerinden CRM’de görünen müşteri kartlarını düzenleyebilirsiniz. Alanların sırasını işletmenizdeki ihtiyaç durumuna göre önceliklendirebilirsiniz. Alanların yanında yer alan mavi butona tıklayarak kırmızı renge dönüştürdüğünüzde alan CRM formunda görünmeyecektir. Kırmızı renkteki ok alanı bulunduğu sıradan bir alt sıraya taşır. Yeşil renkteki ok alanı bulunduğu sıradan bir üst sıraya taşır. Alanı uzak bir sıraya taşımak istediğimizde bulunduğu sıra numarasının üzerine tıklanıp taşımak istediği sıra yazılır ve kayıt edilir. Yıldızlı alanlar zorunludur kaldırılamaz. “Kişi formunu indir” butonu ile kişiye ait bilgileri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

“Müşteri alanları” seçeneğinden şirketinizin özelliklerine dair ya da müşteriden almanız gereken müşteri kartında bulunmayan alanları düzenleyip ekleyebilirsiniz. Öncelikle hangi müşteri kartına yeni alan ekleyeceğinizi seçeceksiniz(Kişi, Kurum). Alan adını yazdıktan sonra alan tipini seçmelisiniz. Alan tipleri karta nasıl bir bilgi ekleyeceğinizle alakalıdır. Alan tipinde seçmeli ve çok seçmeli özelliklerinden birini seçerseniz hemen altındaki seçenekler butonu aktif olacaktır ve kartta seçtirmek istediğiniz seçenekleri aralarına virgül koyarak yazabilirsiniz. Kayıt et tıklanarak yeni alan oluşturulur. Eklediğiniz ya da var olan alanları sayfanın aşağısındaki müşteri alanları tablosunda “Gösterilen kayıt” alanında “All” seçilerek tümünü görüntüleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Gösterilen kayıt alanında mevcut alanlar için düzenleme yapabilir ve silebilirsiniz.

“Seçmeli alanlar” seçeneğinde mevcut seçmeli alanlarınızın seçeneklerini düzenleyebilir, yeni seçenek ekleyebilir ve silme işlemi yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz kartı seçip yine değiştirmek istediğiniz alanı seçip opsiyonlar kısmınlar seçenekler üzerinde güncelleme yapabilirsiniz.

“Görünüm” seçeneğinde “CRM Süreç Yönetimi” Süreçlerinizi “Müşteri Yönetimi” sayfasında “Kanban” görünümde listeliyorsanız burada belirlediğiniz sıra ve renklerle görüntülemek için ayarlama yapabilirsiniz. “CRM Liste Görünümü” Bu bölüm, CRM Müşteri Yönetimi sayfasında liste görünümde görüntülenen tablodaki alanların yönetilmesi için hazırlanmıştır. 6 tane alan seçilmesi zorunlu olup, herhangi bir değişiklik yapılmadığı durumda default alanlar tabloda görüntülenmeye devam edilecektir.

“Ajanda” seçeneğinde ajandanızı kişiselleştirebilirsiniz. Ajanda saatlerini özelleştirip istediğiniz saat aralığında ajandanızı tutabilirsiniz. Hassasiyet kısmından dk aralıklarını ayarlayabilirsiniz. Etkinlik tipleri kısmından etkinlik tiplerinizi belirleyebilirsiniz. Hatırlatma alarmları kurabilirsiniz. Ajanda CRM ile ilişkili çalışır