CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi)

Kampanya Oluşturma ve Düzenleme

CRM modülü altında yer alan ‘’Kampanyalar’’ menüsünden yeni kampanyalar oluşturabilir ve mevcut kampanyalarınızı düzenleyebilirsiniz. Açılan ekrandan ‘’Kampanya Oluştur’’ butonuna tıklayarak yeni kampanya oluşturma formunu görüntüleyiniz.

Kampanya adını, durumunu ve detaylarını doldurunuz. Kampanyada kullanmayı planladığınız görsel varsa seçiniz. Kampanyanın aktif olacağı tarih aralığını belirleyiniz. Ekranın sağ bölümünde yer alan müşteri ekleme kısmından ‘’Filtrele ve Ara’’ butonuna tıklayarak hedef kitlemizi belirleyiniz. Birden fazla değişkenle filtreleme yapabilirsiniz. Buradaki ‘’ve-veya’’ bağlaçlarını doğru bir şekilde kullanmanız önem arz etmektedir. ‘’ve’’ bağlacı her değişkene uygunluk gösteren müşterileri listelemenizi sağlarken; ‘’veya’’ bağlacı çoklu değişkenler arasından en az 1 tanesine uygunluk gösteren tüm müşterileri listeler.

‘’Dinamik Filtre Oluştur’’ özelliğini seçerseniz uyguladığınız filtrelere gelecek tarihlerde uygunluk gösterecek müşteriler de filtre kapsamına girer. Örneğin 2020 yılında 18 yaşından büyük müşterileri filtrelediniz. 2021 yılında aynı kampanyayı kullanmak istediğinizde geçen sene 17 yaşında olup bu sene itibariyle 18 yaşına giren müşteriler kampanyaya otomatik olarak eklenecektir.

Filtreleme işlemini tamamladıktan sonra ‘’Müşteri Ara’’ butonuna tıkladığınızda uygun müşteriler CRM’den otomatik olarak çekilecektir. Kampanyalar ile hedef kitlenize kurumsal başlıklı SMS veya e-posta gönderimi sağlayabilirsiniz. MobiKoB’taki bütün modüllerimiz bütünleşik olarak çalışmaktadır.