CRM Nedir?

CRM Yazılımı Ne İşe Yarar?

   CRM programı kısaltmasının Türkçe açılımı ‘’Müşteri İlişkileri Yönetimi’’ yazılımıdır. İsminden anlaşılacağı üzere bu yazılım işletmeniz için müşteri takip, satış, destek gibi süreçlerinizi yönetmenize yarar.

   Günümüz iş dünyasında bir işletmenin başarılı olabilmesi için en temel unsurların başında yeni müşteri kazanımı ve var olan müşterilerin elde tutularak bağlılıklarının arttırılması gelir. CRM programları her iki konuda da en önemli yardımcılarınızdandır.

CRM ile Müşteri Yönetimi ve Müşteri Bağlılığı Yaratma

   CRM yazılımı kullanan bir işletme mevcut müşterileri ile olan tüm iletişimini ve aralarında geçen her faaliyeti CRM’e kayıt eder. Bu sayede müşterinin kullanım alışkanlıkları, beklentileri, yaşadığı olumlu ya da olumsuz anılar elinizin altında olmuş olur böylelikle hem müşterinizi tanıyarak ona daha iyi hizmet vermiş olursunuz hem de personelleriniz değişse bile tüm bilgileri kurumsal hafızanızda muhafaza etmiş olursunuz.
MobiKoB CRM Programı

CRM Yazılımının Satış ve Pazarlamaya Katkısı

   CRM programları mevcut müşterilerinizi yönetmenin yanında yeni müşteri kazanımı ve satış süreçlerinde de işlerinizi son derece kolaylaştıracaktır. Bazı CRM programları bulut santral, toplu sms, ve mail gibi sistemlerle bütünleşik olarak çalışabiliyor. Bu sayede sisteme kayıt ettiğiniz aday müşterilerinizle anında iletişime geçip süreci aynı ekran üzerinden hızlıca devam ettirebilirsiniz ve personelinizin aldığı tüm aksiyonları da tek ekranda görmüş olursunuz.

Bulut Teknolojisi Nedir? Bulut Tabanlı CRM’in Önemi

   Bulut teknolojisi yıllardır bilgisayarların hard disklerine, cd ya da disketlere kayıt ederek sakladığımız önemli bilgilerimizi bir internet ağı üzerinde başka bir bilgisayar ya da depolama aracında saklamaya yarayan teknolojidir. Peki bunun bize avantajları nelerdir diye soracak olursak en başta bizi yüksek maliyetli donanımlar satın almaktan kurtararak bize maddi anlamda katkı sağlar. Bilgiler internet ağı üzerinde saklandığı için dilediğimiz yerden bu bilgilere ulaşma özgürlüğü kazanmış oluruz. En önemlisi de donanımın bozulması kaybolması çalınması gibi dertlerimiz olmayacağı için verilerimizi sonsuza kadar güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde saklamış oluruz.

   Kullanacağınız CRM yazılımının bulut tabanlı olmasının önemi de tam olarak bu noktada çıkıyor. Sonuçta işletmemizin en temel yapı taşları olan müşterilerinizi bir bilgisayara yada bir hafıza kartına güvenerek ömür boyu saklayamazsınız.
Mobikob CRM Programı Müşteri Yönetimi Programı

Mobil CRM Uygulaması

   Teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda artık birçok kişi işlerini sadece bilgisayardan değil akıllı telefonlarından takip etmek istemektedir. Bu noktada insanların işlerini internet erişimi olan PC ve tabletlerinin yansıra akıllı telefonlarından da kullanabilecekleri Mobil tabanlı CRM ihtiyacı doğuyor.

   İşletmemiz tarafından geliştirilen MobiKoB CRM Programı. İşletmenizin ihtiyaç duyduğu CRM yazılımını uçtan uca karşılar. Bulut tabanlı olarak PC niz ya da tabletinizden kullanabileceğiniz MobiKoB gelişmiş mobil uygulamasıyla da akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz. MobiKoB CRM programında tüm aday ya da var olan müşteri kayıt ve takip işlemlerinizi gerçekleştirmenin yanı sıra MobiKoB un diğer iletişim ve iş süreçleri programlarıyla bütünleşik çalışır. Ayrıca bir servis sağlayıcı ya da uygulamaya ihtiyaç olmadan. MobiKoB CRM programı ile bulut santral üzerinden telefon görüşmesi yapabilir, toplu SMS ve Eposta yollayabilirsiniz. MobiKoB diğer ücretsiz uygulamaları sayesinde İş ve İK süreçlerini takip edebilirsiniz.

   Bir CRM ihtiyacınız varsa MobiKoB ’un hem Mobil CRM uygulamasını hem de bulut tabanlı CRM yazılımını 1 ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.