aboutus

Sahra Telekom Hakkında

1997 yılında Ankara’da kurulan Sahra Telekom, ülkemizde iletişim hizmetlerinin serbestleştirilmesi ile birlikte 2004 yılında Telekomünikasyon Kurumu’ndan uzak mesafe telefon işletmeciliği (UMTH) lisansını alarak (25 Haziran 2004) ulusal pazarda hizmet vermeye vermeye başlayan ilk alternatif Telekom operatörlerindendir.

Şirketimiz, 2010 yılında kullanmakta olduğumuz sistemlerinde ihtiyaç duyulan süreç yönetimi ve süreç iyileştirme sistemlerinin yanı sıra, Abone Takip, faturalama, çağrı analizi, müşteri destek, ücretlendirme, çağrı yönlendirme gibi birçok servisi de kendi bünyesinde geliştirmiştir.

Edinilen deneyimlerle Sahra Telekom bir Telekom şirketi olmasının yanı sıra telekomünikasyon alanında ürün/servis geliştiren bir bilişim şirketi olarak da hizmet vermektedir.

Günümüzde ise Sahra Telekom var olan Telekomünikasyon hizmetlerinin üzerine kendi geliştirdiği ürünler/servisleri de ekleyerek müşterilerine tüm haberleşme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve iş süreçlerini yönetebilecekleri bulut tabanlı “MobiKoB” ürünü/uygulamasını sunmaktadır.

BTK undan (Bilgi Teknolojileri Kurumu) aldığı lisans ile hizmet veren şirketimiz müşterilerimizin hassas olan tüm veri ve belgelerini KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) mevzuatına uygun bir şekilde muhafaza etmektedir.

Neden MobiKoB

15 yıllık deneyimlerimiz sonucu vardığımız noktada sektörün ihtiyacı doğrultusunda 2018 yılında bir fikir olarak ortaya atılan “MobiKoB” 2019 yılı itibariyle geliştirilmeye başlanan bir Startup projedir.

“MobiKoB” dijitalleşen ve her geçen gün rekabetin arttığı iş dünyasında, üretim ve hizmet sektöründeki tüm firmaların ihtiyaç duyduğu ve duyacağı iş süreçleri yönetimi (ERP) ve 360 derece haberleşme çözümüdür.

MobiKoB Sahra Telekom sabit telefon ve sms servisleriyle birleşik sunulduğundan bir Telekom şirketi tarafından abonelerine sunulan bu özelliklere sahip ilk ürün ve servistir.

“MobiKoB” ile tüm müşterilerimiz kendi belirledikleri alt alan adını kullanarak ( işletmeadı.mobikob.com ) sisteme dâhil olmaktadır. Sisteme dâhil olan bu müşterilerimiz ve çalışanları, internet üzerinden oturum açarak ürünü kullanabilecekleri gibi, mobil da birçok modülü iş yerinden ya da uzaktan kullanabilmektedir.

MobiKoB Teknolojisi

“MobiKoB” tamamen açık kaynaklı (Open Source) kütüphaneler kullanılarak, son teknoloji ürünleri ile geliştirilmektedir. Kullanılan teknolojilerin başında Postgresql, MongoDB veri tabanları, Debian, işletim sistemi ile birlikte en güncel ve en popüler programlama dilleri olan Python, React, Swift ve Java dilleri ile geliştirilmektedir Mükemmeli yakalamayı hedefleyen “Mobikob” geliştirme çalışmaları devam etmektedir.