Bulut Santral (IP Santral)

Bulut Santral (IP Santral)

Bulut santral, işletmenizin telefon santrali ihtiyacını herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan karşılayabilen ip tabanlı bir santraldir.

MobiKoB, fiziki bir telefon santralinin sizlere sunduğu tüm özelliklerinden ve avantajlarından daha fazlasını herhangi bir yatırım yapmadan kullanabilmenizi sağlar.

Bulut tabanlı MobiKoB, size sunacağı özellikleriyle işletmenizin daha da kurumsallaşmasın katkı sağlar. Diğer uygulama ve modülleriyle bütünleşik çalışan ip santral modülü işletmenizin tüm haberleşme kanallarını en verimli şekilde yönetebilmenizi sağlar.

Telefon görüşmelerinin web’den ve mobil uygulamadan yapılabilmesi, çalışanların kolaylıkla uzaktan çalışabilmesini sağlar.

IP Santral (Bulut Santral) Öne Çıkan Özellikler

Webphone Uygulaması

   Bir masa üstü telefonunuz olmasa bile web tarayıcınızdan ulaşabileceğiniz MobiKoB ara yüzünde sizlere ücretsiz sunulan Webphone uygulaması sayesinde telefon görüşmelerinizi bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.

Mobil Uygulama

   MobiKoB aynı zamanda bir cep telefonu uygulamasına (Android, İOS) sahiptir. Bu uygulama sayesinde ofisinizde olmadığınız zamanlarda bile mobil cihazınızdaki internet bağlantısı sayesinde uygulama üzerinden sabit hattınıza gelen aramalara cevap verebilir ya da sabit hattınızdan arama yapabilirsiniz.

Web Servis Kullanımı

   Düzenlemiş olduğunuz veya düzenleyeceğiniz web servis yazılımları ile birlikte kullanım gerçekleştirilerek, belirli bir şablon metnini dinamik halde arayan kişiye dinletebilirsiniz. Böylece çalışanlarınız bilgilendirme yerine diğer işlemlere odaklanabilirler.

Akıllı IVR (Sesli Yanıt Sistemi)

   Sizlere ücretsiz olarak sunmuş olduğumuz CRM Programı sayesinde müşterilerinizle ilgili tüm bilgileri kaydedip bulut sistem üzerinde saklayabilirsiniz. CRM ile bütünleşik çalışan ip santralinizin akıllı IVR özelliği kayıtlı olan tüm müşterilerinizi tanıyım onlara isimleriyle hitap eder.

Kolay Entegrasyon

   MobiKoB İşletmenizin telefon santral, dışındaki birçok ihtiyacını da sizlere ücretsiz sunmaktadır. Bu sayede farklı bir yazılıma ücret ödemekten kurtulursunuz. Hali hazırda kullandığınız yazılımlarda entegrasyon imkanı mevcuttur.

Çağrı Yönlendirme

   Gelen çağrılarınızı dilerseniz cep numaranıza yönlendirebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız çağrıların bilgilerini e-posta adresinize yönlendirebilirsiniz. Bu sayede bütün çağrılarınıza hakim olabilirsiniz.

IP Santral (Bulut Santral) Genel Özellikleri

IVR (Sesli Yanıt Sistemi)

Arayan kişiyi anonslar ile birlikte en doğru birime ya da kişiye yönlendirilmesini gerçek- leştiren yapıdır. MobiKoB saye-sinde birbirinizden farklı tuşla-ma ve yönlendirme kombinas-yonları gerçekleştirerek eşsiz IVR yapıları oluşturabilirsiniz. Eğer isterseniz IVR yapısındaki anons sesinden önce arayan kişinin CRM programında kayıtlı olması durumunda isim ile karşılama sesi dinletebilirsiniz.

Şubeler Arası Ücretsiz Çağrı

MobiKoB bulut santral modülü sayesinde işletme içi yapaca- ğınız görüşmeler tek bir ofis ile sınırlı kalmaz. Yurt içi ve yurt dışındaki farklı lokasyonlarda bulunan şubeleriniz arasında yapacağınız görüşmeler için de ücretsiz olarak gerçekleştirebi- lirsiniz. MobiKoB sayesinde fir-manızın bütün şubelerindeki çalışanlarınızı tek bir ip santral çatısı altında tanımlayıp takip edebilirsiniz.

Çağrı Kaydı ve Takibi

MobiKoB bulut santralle yap-mış olduğunuz tüm görüşme-lerin ses kayıtları otomatik olarak alınır ve sizin için sak-lanır ihtiyacınız olduğunda bu kayıtlara kolayca ulaşabilirsiniz. Personeliniz gün içinde gelen aramalara cevap veriyor mu ya da ne kadar arama yapıyor müşterileri mi yoksa başka kişileri mi arıyor tüm bu bilgilere tek bir tuşla ulaşabilirsiniz.

Çağrı Yönetimi

Gelen Çağrılarınızda öncelikle kimin cevap vereceğine, cevap-lanmaması durumunda kime yönleneceğine, önceliklere ya da sıralamalara karar verebilir-siniz. Dilerseniz müsait olan tüm personellerinizin telefonlarının aynı anda, sırayla görüşme sayısı veya süresine bağlı olarak ya da rastgele şekilde çalmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz çalışanlarınız meşgul ise ses kaydı dinletip çağrıyı sonlandırabilirsiniz.

Telekonferans

MobiKoB sayesinde ister müş-terilerinizle isterseniz de perso-nelleriniz ile toplu konferans görüşmesi yapabilirsiniz. Sesli görüşmelerinizi MobiKoB üze-rinden kolaylıkla gerçekleştire-bilirsiniz.

Tek Santralde Çoklu Numara

MobiKoB bulut santral ile ister-seniz birden fazla numaraya sahip olabilirsiniz. Her numara için ayrı bir ses kaydı belirleyip farklı işletmelerinizi tek bir santralden yönetebilirsiniz.

Cevapsız Çağrı Bildirimi

Sanal Santral üzerinden gelen çağrılarınızın cevaplanmaması halinde MobiKoB mobil uygu-lama sayesinde cep telefonu-nuza bildirim gelir. Bu sayede dilediğiniz zaman o müşteri-nize dönüş yapabilirsiniz.

Numara Engelleme

MobiKoB sayesinde istediğiniz numaraları gelen, giden yönle-rinde ya da her iki yönde birden engelleyebilirsiniz. Bu sayede istemediğiniz görüşmelerin gerçekleşmesini engelle-yebilirsiniz.

Canlı Çağrı Dinleme

Bulut santral sayesinde anlık olarak kimlerin çağrıda oldu-ğunu görüntüleyebilir, canlı olarak çağrıyı dinleyebilir ve çağrıya katılarak karşıdaki kişi fark etmeden personelinize bir şeyler söyleyebilirsiniz.

Tek Numara Sınırsız Dahili

MobiKoB bulut santral ile her personeliniz için ayrı bir telefon numarasına ihtiyaç duymaz-sınız tüm personelleriniz aynı numara ile aynı anda görüşme sağlayabilir telefonunuz hiçbir zaman meşgul olmaz.

Donanım Maliyeti Yok

MobiKoB sayesinde bulut santral için herhangi bir cihaz satın almanıza gerek yoktur. Yıllık paketlerimizi satın alarak hemen kullanmaya başlaya-bilirsiniz. Herhangi bir donanım ihtiyacı olmadığı için de elektrik ve internet kesintilerinden etkilenmeden müşterilerinize kesintisiz hizmet vermeye devam etmiş olursunuz.

Sürekli Yenilenme

MobiKoB bir sanal santral olduğundan yazılım ekiplerimiz tarafından sürekli güncellene-rek yeni özellikler eklenir. Herhangi bir ek ücret ödeme-den güncel özelliklerin tümü-nünden faydalanırsınız. Üstelik herhangi bir teknik desteğe ihtiyacınız olduğunda sizlere sınırsız ve ücretsiz destek im-kânı sağlanır.

Dil Desteği

MobiKoB ülkemize ait yerli bir yazılımdır ve yurtdışına da ihraç edilen bir üründür. Türkçenin yanı sıra İngilizce ve Almanca dil desteği mevcuttur.

Google Drive Entegrasyonu

MobiKoB la yapmış olduğunuz görüşmelerin ses kayıtları için kullanıcı sayınıza göre ücretsiz depolama imkânı sağlanmakta-dır. Yine de daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyarsanız sizler için ücretsiz Google Drive Entegrasyonu sunuyoruz.

Gelişmiş Raporlar

Kullanıcılarınızın kaç görüşme gerçekleştirdiği, ortalama görüşme süresi gibi değerleri kolayca kontrol edebilirsiniz. Sizi arayan kişilerin IVR (Sesli Yanıt) yapınızda hangi seçeneği tercih ettiklerini kontrol edebilirsiniz. Kullanıcılarınızın görüşme sürecinde sizleri konuşmadaki kişiyi ne kadar beklemeye aldıklarını görüntüleyebilirsiniz.*
* ile belirtilen özellikler “Çağrı Merkezi” paketinde bulunmaktadır.