Webphone (Softphone) Uygulaması

Webphone (Softphone) Uygulaması

   Webphone (Softphone) Uygulaması, bilgisayar, tablet vb. cihazlar üzerinde kurulu web tarayıcınızı (Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vb.) kullanarak MobiKoB Bulut Santral üzerinden telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan MobiKoB modüllerinden biridir.

   MobiKoB’un Webphone uygulaması ayrıca bir IP telefon satın almadan bilgisayarınız üzerinden kulaklık ile telefon görüşmesi yapmanızı sağlar. Bu sayede ek bir donanım ücreti ödemeden bilgisayarınızda var olan ekipmanlarınız ile internet bağlantısı üzerinden telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

    Kurulum yapmanıza gerek yoktur. Tarayıcı üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile MobiKoB’a giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan kırmızı renkteki telefon simgesine tıklayın. Daha sonra ekranda açılan alandaki “Kayıtlı Değil” yazısına tıklayarak yeşil renkteki “Kayıtlı” yazısına çevirmeniz ve tarayıcı üzerinden MobiKoB’a, bilgisayarınızın kulaklık ve mikrofonuna erişimine izin vermeniz yeterlidir.

Webphone ile Neler Yapabilirsiniz?

   Telefon görüşmeleriniz için bir IP ya da Dect telefona MobiKoB, Bulut Santral  ile bütünleşik olarak çalıştığından kulaklık ve mikrofonunuz ile çok kolay bir şekilde dâhili numaranıza gelen çağrıları bilgisayarınızdan karşılar ya da uygulama üzerinden telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

   CRM programına kayıtlı bir müşterinizin kişi kartından tek tıkla kolayca Webphone (Softphone) uygulaması üzerinden arama yapabilirsiniz. CRM programına kayıtlı müşterileriniz sizi aradığında isim ve telefon bilgileri anlık olarak ekranda gözükür; bu sayede kimin aradığını bilir ona göre hitap edebilirsiniz.

    Uygulama üzerinden konferans yapabilir, görüşmedeki bir başka dahiliyi dinleyip sufle verebilirsiniz.

    Webphone ’un arama kaydedici özelliği sayesinde siz telefonla konuşurken ses kaydetme işini arka planda kendiliğinden yapar. Dilediğiniz zaman uygulama üzerinden arama geçmişi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

    Görüşme sırasında ve sonrasında kolayca görüştüğünüz kişi için CRM kaydı oluşturabilirsiniz.
    Görüşme sırasında tek tıkla müşterinizin taleplerine göre kendinize ya da ekip arkadaşlarına görev oluşturabilirsiniz.

Webphone (Softphone) Uygulaması Kimler İçindir?

  • Özellikle bilgisayar başında çalışan müşteri görüşmeleri çok olan işletmeler,
  • Ürün ya da hizmet satışı, pazarlaması ve tanıtımı (Tele Marketing) yapan Çağrı merkezleri
  • Müşteri ya da abonelerine telefonda destek veren işletmeler.