İnsan Kaynakları Programı

Konum Takibi

   Kullanıcıların mobil uygulama üzerinde konum bilgisi seçeneğini aktif hale getirdikten sonrasında mobil cihazlarındaki konum servislerinin açık olması halinde bulundukları konumu görüntüleyebildikleri sayfadır.

   İlgili sayfaya erişmek için menüde bulunan “İnsan Kaynakları” başlığının altında yer alan “Konum Takibi” sekmesine tıklayınız. Sayfa içerisinde kullanıcının konumunu görüntüleyebileceğiniz tablo içerisinde bulundukları adres ve zaman bilgisi yer almaktadır.
İnsan Kaynakları Programı Konum Takibi Sayfasına Erişim
   Bu bilgilere ek olarak uzaklık bilgisi altında ise adres bul alanına yazacağınız bir adrese olan uzaklıkları görebildiğiniz bir alan bulunmaktadır.

   Tabloda kullanıcının adres alanındaki bilgisi üzerine tıkladığınız zaman google haritalar üzerinde bulunduğu konumu görüntüleyebilirsiniz.
İnsan Kaynakları Programı Konum Takibi Adres ve Mesafe Görüntüleme

Çalışan Raporu

   Çalışanların gün içerisinde ne kadar süre aktif durumda kaldıklarını ya da ne kadar süre boyunca mesai dışında kaldıklarını görüntüleyebileceğiniz sayfadır. İlgili sayfaya erişmek için menüde bulunan “İnsan Kaynakları” başlığının altında bulunan “Çalışan Raporu” sekmesine tıklayınız.
İnsan Kaynakları Programı Çalışan Raporu Sayfasına Erişim
   Kullanıcıların aktiflik durumunun görüntülendiği bu sayfa üzerinde gün bazlı bir filtreleme gerçekleştirebilirsiniz. Filtre alanında ilk sırada yer alan “Mesai Dışı Limiti (dk)” adlı bölüm, sistemin hassasiyetini belirtmektedir.

Örnek: Mesai dışı limiti olarak 15 dakika seçildiği zaman kullanıcılar 15 dakikadan fazla süre mesai dışı olarak kaldığı zaman sistem onları mesai dışında görecektir. Eğer 5 dakika olarak seçim yapılırsa kullanıcının 5 dakika mesai dışı olarak kalmasından sonra sistem kandisini mesai dışı olarak algılayacaktır.
İnsan Kaynakları Programı Çalışan Raporu Filtreleme
   Filtre alanında yer alan excel butonu sayesinde görüntülenmekte olan raporun bir kopyası cihaza indirilebilir.

   Sayfanın sağ üst bölgesinde yer alan arama alanı sayesinde kullanıcı bazlı bir inceleme gerçekleştirebilirsiniz.
İnsan Kaynakları Programı İstek Listesi Ödeme Yanıtlama
   Arama alanının solunda yer alan butonlar sayesinde raporun görünümünü değiştirebilirsiniz.Yeşil renkli olan buton aktif olarak seçili görünümü temsil etmektedir.Varsayılan olarak liste görünümü aktif olacaktır.

   Gri renkli, grafik sembolüne sahip olan, butona tıklayarak zaman pasta grafiği görünümüne geçiş yapabilirsiniz.
   Pasta grafiğinin bulunduğu sayfada sağ taraftan kullanıcı seçimi gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılar seçili olmadığı durumda bütün kullanıcılar listelenmektedir.
Çalışan Raporu Görünüm Değiştirme
Çalışan Raporu Pasta Grafiği Görünümü