İş Takibi Programı

   İlgili sayfaya erişmek için ana menüde bulunan “İş Takibi” sekmesine tıklayınız. Açılan iş takibi programının karşılama sayfası oluşturulan projelerden meydana gelir.
İş Takibi Programı Projeler Sayfasına Erişim
   Bu sayfa üzerinde şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Proje ile ilgili genel bir bilgi ( adı, açıklaması, kimin oluşturduğu, içerisinde kaç görev olduğu ve crm programında bulunan müşteriye ait olup olmadığı,bu görevlerden kaç tanesinin tamamlanıp tamamlanmadığı)
  • Projeyi tekrar isimlendirebilir ya da açıklamasını değiştirebilirsiniz.
  • Projeyi silebilirsiniz.
   Projelerin listelendiği tablo üzerinde “Görevler” ve “Tamamlanmamış” olarak adlandırılan alanlara tıklayarak sayıya göre sıralama gerçekleştirerek iş takip sürecini kolaylaştırabilirsiniz.
İş Takibi Programı Proje Sıralama Seçenekleri
   Sayfanın sağ üst bölümünde bulunan “Ara” butonu ile projelerinizi arayabilirsiniz.

   “Aktif” butonu ile daha öncesinde tamamlanmış olan projelerin görünmesini ve bu sayede biten projelerin incelenmesini sağlayabilirsiniz. Varsayılan olarak seçili halde bulunan aktif butonunun mavi renkte olması yani işaretli olması durumunda MobiKoB İş Takibi Programı sizlere sadece aktif projeleri gösterecektir, fakat işaretin kaldırılması durumunda sadece “Pasif” olarak adlandırılan yani tamamlanmış olan projeleri sizlere gösterir.

   “Aktif” butonunun hemen sol tarafında yer alan “Hepsi” adındaki buton ise sizi ilgilendiren görevleri görmek istemeniz durumunda sizlere kolaylıkla filtreleme gerçekleştirerek sadece sizin dahil olduğunuz (oluşturan, sorumlu veya yardımcı) görevlerin hangi projelerde yer aldığınızı karşınıza getirir. Varsayılan olarak seçili gelen “Aktif” butonunun mavi renkte olması yani işaretli olması durumunda MobiKoB İş Takibi Programı sizlere var olan bütün görevlerin sayısını gösterecektir. İşaretin kaldırılması durumunda butonun yanında “Özel” yazacaktır. Bu durumda MobiKoB İş Takip Programı sizlere dahil olduğunuz görevlerin sayısını gösterecektir.
İş Takibi Programı Proje Filtreleme Seçenekleri

   Projeleri listelediğimiz sayfa içerisinde sol bölümde yer alan “Görevler” butonuna tıkladığınız zaman projelere dahil olan ya da olmayan bütün görevler karşınıza listelenir.

İş Takibi Programı Görev Listesine Geçiş
İş Takibi Programı Görev Listesi

   “Raporlar” sekmesine tıkladığınız zaman oluşturulan görevler ile ilgili olarak karşınıza rapor sunan bir sayfa gelecektir. Mobikob Proje Yönetimi Yazılımı toplam rapor veya detaylı bir rapor alabilirsiniz.


   MobiKoB İş Takibi Programı içerisindeki almış olduğunuz bu raporları projelere göre filtreleyebilirsiniz veya sayfada bulunan excel butonu sayesinde excel dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İş Takibi Programı Raporlara Erişim
İş Takibi Programı Rapor Sayfası Rapor Tipi
   Görevler sayfasında ya da herhangi bir projenin iç sayfasına girdiğiniz zaman açılan sayfada görevin adını, açıklamasını, görevli kullanıcısını, varsa eğer bağlı olduğu müşterileri, bitiş tarihi, varsa alt görevlerin tamamlanma yüzdesini, görevi oluşturan kişi, durum, eğer dahil ise bulunduğu projeyi ve görev için belirlenmiş olan önem derecesini görebilirsiniz.

   Mobikob Proje Yönetimi Programında görevlerin listelendiği sayfanın sağ üst bölgesinde yer alan “Ara” butonu ile görevlerinizi arayabilirsiniz. “Ara” butonunun hemen sol tarafında yer alan “Görevli Kullanıcı” butonundan bir kullanıcı seçerek belirtilen kullanıcının görevleri listelenebilir.

   “EKLE” butonun solunda yer alan buton ile kanban görünümü ve liste görünümü arasında geçiş yapabilirsiniz.
İş Takibi Programı Proje İçi Görevler Filtreleme ve Liste Görünümü
İş Takibi Programı Proje İçi Görevler Kanban Görünümü
   İlgili sayfanın sol tarafında yer alan “Taslaklar” sekmesine tıkladığınız zaman taslak olarak kayıt edilmiş olan görevleri görüntüleyip tekrar kullanım gerçekleştirebilirsiniz.
İş Takibi Programı Taslak Görevler Sayfası
   “Görev Durumu” başlığı altında bulunan seçenekler yardımı ile görevlerinizi filtreleyebilirsiniz. MobiKoB İş Takibi Programı seçili olan duruma ait görevleri listeleyecektir.
İş Takibi Programı Filtresiz Görev Listesi
İş Takibi Programı Duruma Göre Filtre Sonrası Görev Listesi